#Çokayog

Salgın Gelmiş Ülkeme

Dört kardeş gibi olan mevsimler, yüzyıllardır sırayı bozmadan birbirini ardınca sıralanır. Arasira mevsimler bozulmaya yüz tutsa yada biraz geç kalsa da siralama asla bozulmaz. Yıl içinde dönüp duran bu kardeşlerden şimdi bahar yine bütün güzelliği ile tekrar bize merhaba dedi. Fakat insanlıkta bu merhabaya cevap verecek hal kalmamıştı. Bir kısmı bu selamı aldı bir kısmı selamı duyamadı bile.

2020 yılı baharı geldi ama kış mevsiminde başlayıp devam eden sıkıntılar iyice tırmanmaktadır. 2020 felaketlerle başladık ama en kötüsü sonda imiş. Depremi, seli, çığı atlattık ama salgını bunlar gibi atlatmak mümkün olmadı.

Bugün market dönüşü yolda farkettim her taraf renk renk çiçek dolu. Yazımın konusu aslında Bahar Gelmiş Memleketime idi. Ama çiçeklerin ve yemyeşil otların arasinda kendimizi salgından koruyan eldiven ve maskeler görünce aslında salgından hiç ders almadığımızı farkettim. Onca uyarıya rağmen salgını ciddiye alıp samimi davranan yok gibi. Sadece kendine sosyal medya paylaşımı yapacak malzeme arayan canlilara döndük. Ne yöne dönsem manzara pek farkli degil kaldırımlar yollarda parklarda çöp kutuları etrafinda maske ve eldivenler bulunmakta.

Maske

Kendimizi salgından korurken yeni bir salgına yol açmaktayız. Belki koronavirüs atlatılacak ama bu zihniyetle yeni virüsler yeni salgınlara merhaba diyecek gibiyiz. Bazı konularda insan yanılmış olmayı ister ama korkarim ki bu konuda yanılmayacak gibiyim.

Sağlıcakla kalmak ve sağlığımızı muhafaza etmek umuduyla….

“Salgın Gelmiş Ülkeme” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s