#Çokayog

Sorumsuz

Bugün 6 Eylül Pazar tarihte bir önemi var mi yok mu araştırmadım ama güzel bir durum değerlendirmesi imkanına canlı canlı şahitlik ettim. Nasıl mi oldu derseniz ben yazmaya siz okumaya devam edin.

Bugün Kamu da işe girmenin temel basamağı olan Kamu Personeli Seçme Sınavı yapıldı. Bende yakınımı sınava götürdüm ve okulun girişinde beklemeye başladım.

Sınav merkezi adrese göre değilde rastgele yapıldığından saatler öncesinden kalkıp orta halli bir Anadolu şehrinde daha önceden yerini bildiğimiz sınav yapılacak okula gittik. Her yıl değişmeyen görüntülerin tekrarına şahitlik ettim. Kimliğini unutan, giriş evrakı olmayan, belgelerini unutkanların ve geç kalanların bahanesi yine bilimdik idi. Hatta ve hatta gireceği sınavın zamanını süresini bilmeyen dahi vardı.

Peki bu sorunsuz kişiler ve sınava girmeyi başaran benzerleri yarın bir gün hasbel kader yada liyakatsiz şekilde -torpille- herhangi bir kamu görevini üstlenmesi durumunda kamu kurumu ve oradan hizmet almak isteyenlerin halini siz hesap edin.

Bu güzelim cennet vatanda durum böyle olmamalı bu türden vakaların sayısı bir elin parmağını geçmemesi gerekirken her yıl tekrar tekrar aynı görüntülere sahne olmaktadır.

Bir sonraki yıl veya sınavda bu sorumsuzlukların yaşanmaması dileğiyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s