#çokayif

Irkçılık No To Racism

İnsanlar olarak hepimiz yaradılış olarak neye inanırsak inanalım mutlaka insanın atasının topraktan geldiği gerçeği karşımıza çıkmaktadır.

Topraktan gelen insanin bir birine karşı üstünlüğü söz konusu değildir. Fakat insan olmayan insanımsı varlıklar zamanla insanlar arasında ırkçılık denen bir hastalığı yaydılar. Öyle bir hastalık ki bunun ne ilacı aşısı var. Her geçen gün bitti demeye çalışsakta bir yerlerden hortlamaktadir.

Son olarak İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü ile Parisin PSG takımları arasında oynanan Şampiyonlar Ligi grup maçında bu hastalık hortladı.

Maçın dördüncü hakemi Başakşehir kulübesinden birine kart gösterilmesini isterken, karta muhatap olan yardımcı Antrenörü Pierre Achille Webó’yu siyahi olan diye belirtmesi kabul edilemez. Insanlar sadece isimleri ile ısimlerini bilmiyorsak ve onları göstermek zorunda isek bu şu gibi işaret zamirlerini kullanmak daha mantıklı olandır. Kimse doğarken ten rengini seçme hakkına sahip değilken ve böyle olmak insan olmanın bir gereği ise ırkçı söylemde bulunanlara lanet olsun diyorum.

Irkçılığa HAYIR