#Çokayog

Doğu Türkistan

Doğu Türkistan, Türklerin ilk yerleşim belgelerindendir. Günümüzde acımasız çekik gözlü Çin’in yönetimi altında kalmıştır. Hani Türklerden korkusundan dağları boydan boya sed çekenler.

Öyle bir korku ki halen devam ede gelmektedir. Bir avuç mazlum sahipsiz Türk’ü ezip yok etmeyi amaçlamaktadır. Her ne kadar televizyonlara pek yansıtılmıyor olsa da hakikat elbet ortaya çıkmıştır. Çin, Doğu Türkistan’ın milli ve dini kimliğini yok etmek için soykırıma tabi tutmaktadır. Bu acı verici tabloya Çin’e karşı sadece batılı ülkeler çıkarları için kaşımaktadır. Bunun dışında Türkistan’ın özkardesleri derin bir uykudadır. Bir gün Çin başarılı olursa bu soykırımda -inşallah asla olamaz- bütün kardeşler yas tutar ama yaşarken kıymeti bilinmedikten sonra neye yarar ki. Gerçi o yasta yine göstermelik olur.

Ve Her şey bittiğinde, hatırlayacağımız şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır, diyen Aliya İzzetbegoviç sözü haklı olacak gibi. Kimseden zulme, tecavüze, işkenceye hatta soykırıma ses etmemektedir. Bunun ana nedeni Çin’in maddi gücüdür.

Çin’e Bağlı Özerk Doğu Türkistan ve Çin

Doğu Türkistan’ın durumu bizim Kurtulus Savaşı yıllarımız gibidir. Yaşadığımız coğrafya işgal edilerek zulüm, işkence, tecavüzler günlük yaşamın parçası haline gelmişken Mustafa Kemal Paşa’nın Ulu Önderliğinde yeniden bağımsız olabildik. Dilerim Doğu Türkistan’ı hür kılacak olan Kara Bahtlı da bir an önce ortaya çıkarda Doğu Türkistan’a güneş mutlulukla huzurla doğar.

Zulme ve soykırıma sessiz kalma elinden ne geliyorsa yap önce zalim Çin’i zengin etmemeye odaklan sonra Hz. Ali’nin dediği gibi ” Elinden bir şey gelmiyorsa haksızlığı duyurabildiğin kadar duyur” ki toplum bilinçlensin

Gök Bayrak bir gün elbet hür ve şanlı olarak dalgalanacak bunu şimdilerde engel olanlar yardım etmeyenleri tarih mahkum edecektir.

“Doğu Türkistan” için 2 yorum

  1. Çinin sesi çıkmayan ülkeleri de boyunduruğu altına almayacağını kim garanti edecek? Çinin amacını sezen batılı ülkeler elbette tepki gösterecek. Elbette ülkelerini seven politikacılar ülkelerinin çıkarını düşünecek.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s