#Çokayog

Onlar Daha Bebek

Son günlerde sosyal medya başta olmak üzere ülke olarak gündemimiz Sedat Peker’den bir anda Elmalı Davası diye bir duruma döndü. Masum iki çocuğun annesi olacak insan müsveddeleri tarafından cinsel istismara uğratıldığı iddia edildi. Iddia diyorum bu konuda henüz yargı kararı yok çünkü..

İddia aşamasında olan çocukların cinsel istismara uğraması hiç bir şekilde izah edilemeyecek kadar lanet olasıca bir durumdur.

Burada iddialar neticelenir ve insanımsı yaratıklar cezalarını alırlar. Bu olay maalesef ki bireysel bir olay değildir. Kadına şiddet, kadına taciz, kadın cinayeti gibi çocuklarda aynı kaderi paylaşmaktadır. Oysa din olarak en güzel dinin mensuplarının olduğu bir ülkeyiz. Bu din ki bizlere merhamet, iyilik, güzellik öğütler, fenalığı, azgınlığı hep yasaklar. Bunu her cuma hutbede imam tekrar eder.

Neden peki kadın ve çocuğa karşı bu alçaklık nedir. Biri kalbimizin yarışı ruh kızımız olan eşlerimiz, annelerimiz, kız kardeslerimiz yada kız arkadaşlarımız. Diğeri ise hayatımızın devamlılığının göstergesi, kalbimizin özü çocuklar bunlara karşı belki dünyanın en kötü durumda olan ülkeleriyiz.

Siyasiler, STK’lar, halkımız bu konuda kendine derhal çeki-düzen vermeli yoksa devletin temeli olan toplum elden gidecek. Bu o kadar ciddi bir konu.

Lütfen şahit olduğumuz taciz, şiddet, tecavüz, baskı, zorlama vs durumlarda gereğinden fazlasını yapmaya çalışın. Milleti ve devleti ortadan kaldıracak bir durum bu.

Iyi okumalar ve lütfen tekrar ediyorum bu tür durumlara seyirci kalmayalım….

Hiç bir insanımızın istismar, taciz, tecavüz, şiddet, öldürülmeye uğramadığı bir toplum-ulke olabilmek umuduyla…

Unutmayalım ki dünya daha temiz daha yaşanabilir olması bizim elimizde

“Onlar Daha Bebek” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s