#Çokayog

Ertuğrul Yağız

Ertuğrul Yağız, eşim Deniz ile benim ilk ve tek göz nurumuz evladımızdır. Yaş gününde onun için kalbimin en derininden gelen sevgiyle bir yazı kaleme alma fikri doğdu içime. Doğduğu günden beri anne ve babasının hayatına anlam ve mutluluk katan canım oğlum benim.

Ben evlenmeden önce ilerde evlâd sahibi olunca adını ne koyacaktım diye düşündüğümde hep aklıma Zehra, Bilge, Kağan, Melike, Selçuk, Kenan, Ertuğrul gelirdi. Bu hep düşünürdüm çünkü kendi ismimden çokta memnun sayılmazdım. Kız yada erkek farketmez mutluluk kaynağım evlatlarıma İki isimli olarak düşünmüştüm öylede oldu bir isim anneden bir isim babadan geldi. Annesi Yağız koymak istedi bende Ertuğrul koydum. Yağız’a en uygun Ertuğrul geldi bana.

Y harfinin üst iki ucunun birinde annesi Deniz Hanım birinde ben ikimizin hayatı birbirine yaklaşıyor. Birleşme noktasına doğru evrilirken biz onu görmezken o bize doğru Y harfinin alt ucundan gelmekteymiş. Üçümüzün hayatı tam orta noktada buluştu. Artık tam anlamıyla aile olduk.

A hayat bazen senden birşeyleri seçmeni yada seçim yapmanı isterse seçtiğin her yolda annen ve ben hep senin arkanda olacağız. A harfinin ortasında ki gibi seçimlerin arasında senin için dümdüz köprü oluruz.

Ğ hayat seni sürekli döndürüp dursa da annen ve ben sürekli senin hayatının bir parçasıyız. Sen büyüyüp kendine ayrı yeni bir hayat kursanda annen ve ben Ğ harfinin şapkası gibi her zaman başımızın üzerindesin.

I hayatta hep sırat-ı müstakim üzere ol oğlum. Sen dosdoğru ol ki dünya daha güzel daha yaşanabilir olsun. Doğruluk senin için elif misali hep aklında kalbinde olsun.

Z hayat bazen zikzak çizer herkese sen hiç bir ayrımdan korkma hep aklina ve yüreğine güven. Ben hep öyle yaptım benim yüreğim aklım annen ve sen varsın. Seninde aklında ve yüreğimde hep sevdikler. Sen doğru olduktan sonra hiç bir engel seni alıkoyamaz.

E ikinci ismimin baş harfi gibi hangi yoldan gidersen git bir düzlüğe mutlak çıkarsın eğer yüreğinde şimdiki gibi sevgi varsa hiç şüphe etme.

R her zaman R harfini uygula ve rahat ol. Her zaman kendi rahatlığını düşün. Sen rahat et diye annen ve ben sürekli senin arkandayız. Annen ve ben sana çok düşkünüz.

T terazi gibi ol. Her zaman adalet üzere ol ki yanlış yapma. Yüreğinde ki teraziyi asla bozma.

U her çıkışın bir inişi her inişin bir çıkışı var. Bunu asla unutma inerken veya çıkarken dikkatli ol.

Ğ hayat seni sürekli döndürüp dursa da annen ve ben sürekli senin hayatının bir parçasıyız. Sen büyüyüp  kendine ayrı yeni bir hayat kursanda annen ve ben Ğ harfinin şapkası gibi her zaman başımızın üzerindesin.

R her zaman R harfini uygula ve rahat ol. Her zaman kendi rahatlığını düşün. Sen rahat et diye annen ve ben sürekli senin arkandayız. Annen ve ben sana çok düşkünüz.

U her çıkışın bir inişi her inişin bir çıkışı var. Bunu asla unutma inerken veya çıkarken dikkatli ol. Dikkatli ol ki kontrol hep sende olsun da üzülme kırılma.

L her zaman layık olduğun gibi yaşa çünkü sen kendini nereye layık görüyorsan oraya doğru ilerle. Annen ve ben Hep seninleyiz CANIM OĞLUM.

Sen hep böyle ve daha güzellikle ol. Sen böyle ol ki dünya ve insanlık senden zarar görmesin. Sen dünya ya ve insanlığa zarar verme ki dünya daha yaşanabilir bir hal alsın. Seni öyle çok seviyoruz ki sen de bunu asla unutma. Sağlıcakla kal nice yaş günlerine… Aklımda hep sen hangi ara böyle büyüdün olacak çok tatlısın.

Bunu yazarken annenin haberi olmasa da annenin duygularını gayet iyi hissediyor ve biliyorum. Bize hayatın en güzel armağanı seni çok seviyorum.

2021 yılında ki 5. Yaş yılında senin enlerin.

  • Film; Küçük Prens
  • Müzik; Mod (M.Sandal)
  • Oyun; Saklanbaç
  • Oyun; Redball, Pokemon Go
  • Park; Aliye Izzetbegoviç

Bu yazıyı şimdilik okuyamacaksin evlat büyüünce okursun belki…

Ömrümün beş yılı Seni Çok Seviyorum nice yıllara…

“Ertuğrul Yağız” için bir yorum

  1. Elinize emeğinize sağlık çok güzel duygusalbir yazı teşekkürler hocam Allah birbirinize bağışlasın sağlık lı mutlu huzurlu günler iniz daim olsun. 🙂🍀

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s