#Çokayog

Aşı 💉

2019 yılında Coronavirus denen bir illet ile tanışmış olduk. Ama asıl etkisini 2020 yılında gösteren bu illete karşı hemen aşı çalışmalarına başlandı.

Dünyanın çeşitli ülkeleri aşılara fonlar aktarmaya hemen başladılar. Belli başlı sağlık kuruluşları 2020 yılı içerisinde aşılarını geliştirdiler. Böylece Coronavirus e karşı aşı önlemi sahnede yerini almış oldu. Dünya genelinde en çok güven duyulan aşı ise Türk bilimcileri Prof. Dr. Uğur ŞAHIN ve Dr. Özlem TÜRECI’nin geliştirdiği Biontech aşısı oldu. Burada biraz gurur duyduk fazlaca üzüldük. Bu bilimciler neden ülkemizde değilde Almanya da geliştirdiler.

Coronavirus ilk çıktığı günden beri ortaya atılan iddialar gibi aşılar hakkında da bir çok iddia hemen mantar gibi türedi.

Hastalık ve hastalığın tedavisinde kullanılan aşılara olan bu güvensizliğin temel sebebi insaların birbirine olan güvensizliğidir. Yoksa aşıların içeriğini anlayacak olan kişi sayısı oldukça azdır.

Eğer insanlar gerçekten insan olsa coronaya karşı gelistirilen aşılar hiç bir şüphe duyulmadan hemen yaptırılırdı. Bitmek tükenmek bilmeyen birbirimize zarar verme çabamız bitmeden bu güven asla gelmeyecektir.

İnsanlar birbirine güven duysa hastalık bu teknolojik imkanlarla çıktığı yıl hemen üstesinden gelinebilirdi. Fakat teşhise ve tedavisine güven olmayınca halan canlar yitip gitmektedir.

Aşı karşıtı olan özellikle bilimsel anlamda herhangi bir uzmanlığı olmayanlar size soruyorum. Bu hastalığı pcr testi veya aşı olmadan nasıl atlatmayı düşünüyorsunuz ? Yoksa ölen ölür kalan sağlar bizimdir mi diyorsunuz ? Kendiniz açısından sıkıntı olmayabilir ama bu illet sürekli bulaşan üstelikte hava yoluyla bulaşan bir hastalık.

Lütfen aşı olalım ve bu illetten bir an önce kurtulalım. Eğer bizlere aşı ile iddia edildiği gibi zararlı bir içerik veriliyorsa şunu unutmayın ki aşıya gelene kadar daha binlerce yöntem ve usul var.

Sağlıklı ve mutlu anlarda okumak dileğiyle iyi okumalar….

#Çokayif

“Aşı 💉” için bir yorum

  1. Kaleminize sağlık. Tanıdığımız bir çok insan aşı olmadı ve hastalanıp vefat etti. Aşının riski hastalığın riskinden binlerce kez düşük. Aşı karşıtı olmak yerine bu gerçekliği dikkate almalıyız.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s