#çokayif

Bir Köpeğin Öyküsü

Dokuz kardeşli bir köpeğin gözünden insanlığın eleştirildiği ve her sözü ile insanı olaganustu eleştiren bir film izledim bugün.

Bir Köpeğin Fantastik Öyküsü adlı film beni fazlasıyla etkiledi sayılır. Koşulsuz olarak insanları sevan hayvanlara karşı insanların acımasız ve sevgiden uzak karşılığına bir eleştiri niteliğindedir.

Orijinal adı “L’extraordinaire voyage de Marona /Marona’s Fantastic Tale” olan filmin yönetmeni Anca Damian’dır.

Ailecek izlenebilecek olan Animasyon tarzında ki film ilk bakışta sıkıcı gelebilir fakat adındanda anlaşılacağı üzere fantastik bir filmdir. Görüntülerden aldanıp kapatmayın hemen alışılanın aksine bir görüntü tarzı olan film 92 dakika sürmektedir.

Bir çok kişi tarafından sahiplenilen köpeğe her sahibi ayrı isim verir. Ama köpek kendini hep doğum sırası olan dokuz olarak adlandırmaktadır. Köpeği küçük bir kız, bir sirk sanatçısı, bir inşaat işçisi, yaşlı bir kadın, genç bir kadın… sahiplenmektedir. Hepsi ile yolunun kesişmesi ve ayrılması ayrı bir olay olan kahramanımız sonunda trafikte bir aracın çarpmasıyla son bulur hayatı. Bu kaza sahnesi filmin ilk sahnesi olmasına rağmen aslında filmin son sahnesidir. Bu sahneden hayatının en başına dönerek buraya kadar nasıl geldiğini anlatmaktadır.

IMDb’ de 7,6/10 olarak puanlamam filmi kesinlikle izlemenizi ve mümkünse sesleri iyi dinlemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler…

#Çokayif

“Bir Köpeğin Öyküsü” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s