#Çokayog

İdamlık

Son yıllarda ülkemizde birini hunharca öldürmek yada yaralamak alışılmış gündem olmaya başladı. Hemem hergün mutlaka eşini, kız arkadaşını yada tanımadığını birini hunharca katledilmesi haberlerine tanık oluyoruz. Ne olursa olsun Allahın verdiği canın bu şekilde son bulması ne dine ne de akla uygun değildir.

Boşandığı veya ayrıldığı eşini, kız arkadaşını hunharca sokak ortasında öldürmek insanlık aleminde düşünebilecek en alt mertebelerden biridir. Madem arada sevgi kalmamış ayrılmışsın ne demeye halen o insana rahatsızlık verirsin ki. Demekki sana karşı olan sevgi aşk bitmiş. Ruhu beş para etmez birileri bunu kabullenmekte zorluk çekiyor. Ve o korkunç eylemi yapıyor… katliam… bu suçu başkaca izah etmek mümkün değildir. Bu bir katliamdır.

Boşanma ve ayrılma durumlarında daha da sapkınca bir durum daha varki artık insanlık adına hiç bir sey kalmamıştır. Hiç tanımadığı birini zevkine öldürmek. Bu suçu kim işlerse işlesin daha ki gün yüzü görmemesi gerekir. Gerekli yargılamanın ardından suçu sabit olduğuna karar verilmişse doğruca canını almak gerekir. Hiç bir şekilde indirim veya iyi hal, pişmanlık uygulamalarına gidilmemelidir. Öldürdüğü kişinin canına karşılık kendi pis canıda artık nefes almayı hak etmiyor demektir.

Başak Cengiz hanfendi eğitim için geldiği yerde hiç tanımadığı biri tarafından kılıçla öldürülmesi ve ortada sadece kişinin zevk için bunu yapmış olması varken kimse katile sakin ola ki acımasın. Iyi hal veya pişman olduğuna inanmasın bu işin iyi halide pişmanlığı da OLAMAZ. Haberi okuyunca bile yüreğime nasıl oturdu. Hamfendinin ailesine haber verildiğinde yerine kendimi koydum yok yok mümkün değil kafayı yer insan.

Birbirine saygılı bir insanlık olması umuduyla iyi okumalar…😢

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s