#Çokayog

Sezai Karakoç

Sezai KARAKOÇ, değeri milleti tarafından anlaşılmayan bir düşünce adamıdır. Yazdığı şiirleri ile benim şahsen gençlik yıllarımda ufkumu açan şairdi. Yazdığı her satır ayrı bir güzellikti. Lise yıllarımda bir kaç defa konuşmalarını canlı dinleme şansım olmuştu. Öyle etkileyici bir üslubu vardı ki doyum olmazdı. Özellikle şiirleri benim için ayrı bir güzellikti. Mona Rosa, Sürgün şiirleri ayrı güzeldi.

Kendisi aynı zamanda bir siyasî parti kurarak milletini kurtarmak istemiştir. Fakat günümünüz kokuşan siyasi yapısında kendine yer bulamamış olması millet adına büyük bir kayıptır.

Ölümü biz hemşehrileri hemde milletin evlatlarını üzmüştür. Sokakta yanınızdan geçerken kimse onu bilmezdi bile. Şimdi ruhu huzura ermiştir. Elinin tersi ile ittiği dünyaliklardan kurtulup gerçek dünyaya erişti. Rabbim mekanını cennet eylesin.

Bu güzel düşünce adamının kurduğu Yüce Diriliş Partisinin çağrısını bir okuyun..

Diriliş Çağrısı

İstanbul, 11 Temmuz 2008

Milletim, uyan! Kendine dön! Aslını unutma! Geçmişini bil. İçinden, gerçek aydınlardan kurulu bir kadro çıkar. Çıkar ki, onlar, hem bugününü, hem yarınını kurtarsınlar. Geleceğini,
ancak, bilinçli, idealist bir aydın nesil güven altına alır.

Milletim! Büyük bir milletsin. Çok büyük bir ülken var. Onun bir çok parçasına el konulmuş. Öbür parçalarına da göz dikilmiş. Çok köklü bir tarihe sahipsin. Gerçek bir
medeniyetin, Hakikat Medeniyeti’nin sahibisin. Onu yeniden ayağa kaldır. Diril ve Dirilt! İnsanlık seni bekliyor.

Milletim! Doğu’ya, Batı’ya dur diyecek güç, sensin. Kendini bildiğin gün, kurtulacaksın. Ve bütün insanlığı kurtaracaksın. Yoksa, insanlık, büyük bir felâkete doğru gidiyor. Sınırsız
hırs sahipleri dünyayı yakmaktan geri durmuyorlar.

Milletim! Uyan, kendine gel! Yeni bir sayfa aç. Yeni bir çağ aç. Geçmişte birkaç kez çağ açmıştın. Yine açabilirsin. Yine açabilirsin. Yine açabilirsin.

YÜCE DİRİLİŞ PARTİSİ
Genel Başkanı
A. Sezai KARAKOÇ

Bu çağrıyı bir siyasî partiden ziyade milletini düşünen bir insanın kaleminden cıkmış gibidir. Çünkü o sadece milletin kurtuluşu düşüncesini güdüyordu. Dünyalık elde etme alkış toplama pesinde asla olmadı. Bu değerli düşünce adamın kitaplarının ve fikirlerinin yayılmasına vesile olalım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s