#Çokayog

Erken Seçim

Son dönemlerde ekonomide yaşanan sorunlardan dolayı ülkemiz gündemine siyasi seçimler getirilmektedir. Muhalefet ekonomik sorunlar başta olmak üzere her sorunu ivedilikle düzeltebileceklerini deklare etmektedir. Iktidar kanadı ise ülkede herhangi bir sıkıntı olmadığını ve seçimlerin zamanında yapılacağını beyan ediyor.

Yukarda belirttiğimiz hususlar bir kenara bırakarak ister ekonomi kötüye gidiyor ister iyiye gidiyor olsun. Ülkenin seçimlerin normal süresini beklemeden derhal erken seçime gidilmesi gerekir. Çünkü seçimlerin normal zamanı Haziran-2023’tedir. Bu tarih ülkemizin kuruluşunun 100. yılıdır.

2023 yılı ülkemizin Cumhuriyetinin 100. yıldönümü olduğundan bu yılda seçim yapmak hoş olmayacaktır. Kutlama yapmak doyasıya bu sevince ortak olmak varken ülke 6 ayını seçime sonraki 6 ayınıda seçim sonuçlarının tartışılması ile geçirecektir. Bundan dolayı herşeyi bir kenara bırakıp 2023 yılımızın daha güzel geçmesi için secimi atlatıp asıl mevzuya odaklanmak gerekir. Yoksa kısır siyasi döngü içerisinde 100. yılımızı kayıp olarak yaşayacağız.

#Çokayif ; “Erken Seçim Şart” dedi.

“Erken Seçim” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s