#Çokayog

Çocuk Kal

Her insanın hayatta ki ilk yılları bebeklik dönemi olup anne ve babasının kendisine bakması şarttır. Bebeklik döneminin ardından çocukluk yılları başlar. Aile unsuruna artık çevre de katılacaktır. Kişiliğin oluşmasında ailenin yanında oyun arkadaşı mahalle arkadaşı komşu çocukları derken bir ağ gibi örülerek devam edecektir.

Her bebek ve çocuk olabildiğince masum ve saf duygulara sahiptir. Kimseyi incitmek işkence etmek gibi kötü haller henüz dimağında yoktur. Peki ne oluyorda büyüyünce bu çocuklar terörist, katil, hırsız, ırz düşmanı olabilmektedir. Bu masum melek sayılacak insan evlatları nasıl böyle kötü duygu ve davranışlar edilebilmektedir.

İnsan insanin kurdudur sözü burada anlam bulmaktadır. İnsan olarak birbirimizi sevmedikçe bu dünya düzelmeyecek galiba. #Çokayif der ki sevelim birbirimizi bunda ne kötülük olabilir ki. Sevgi de saygı da buluşalım. Kötülük haset gibi duyguları yok edelim. İnsan kendi öz çocuğuna kardeşine sevgi duymadıkça başkasına duyduğu sevgi ve saygı yapmacık olmaktan öteye gitmeyecektir.

Bu yazı yürüyüş yaparken yol kenarında çocuklar tarafından yapılmış küçük bir mezarı görünce aklıma geliverdi. Masum çocukluk işte ölmüş bir kedi veya kuşu gömüp mezar gibi yapmışlar. O minik kalbinizde ki merhamet her daim kalsin.

Kedi yada Kuş için yapılmış mezar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s