#Çokayog

Batsın Bu Dünya

İnsan, birbirini kurt (solucan) gibi yiyen varlıktır. Durmaksızın kendinden başka herşeye hatta kendi türüne dahi zarar veren varlıktır. İlk insanlardan beridir karın doyurma ve dünyalık ihtiyaçları gidererirken hep sorun yaşamıştır insanlar. Özellikler çocuk ve kadınlar bu durumun en acı çekeni olmuştur.

Oysa sadece dünyaya sadece geçici olarak gelmiştik. İki kapılı handa geçici bir süre misafirdik. Ama bazılarının gözü gönlü aç olunca kalanımız da fiilen aç kaldık.

Günümüzde teknolojinin de yaygınlaşması ise eski dönemlere oranla daha fazla gıda ve ihtiyaç malzemesi üretilmekte fakat insanların önemli kısmı bunlara erişememektedir. Daha doğrusu erişmesi engellenmektedir. Topraklarından petrol fışkıran, ayağının altında altin- elmas dolu olanlar bile bir dilim ekmek bulmakta sıkıntı yaşamaktadır.

İnsan birbirini yemekten birbirinin kurdu olup kemirmekten başka ne yapabildi ki. Hiç birşey yapmadı yapamıyor. Bazı köşe başlarını tutmuş aç gözlülerin dünyayı insanlığı getirdiği nokta bu.

Çocuklar daha yeni konuşup ortalıkta şen şakrak olması gereken yavrular açlıktan sefaletten ölmenin iyi birşey olabileceğini düşünmekteler. Belki diğer hayatımız daha güzel olur bundan daha kötü olacak değil ya diye düşünmekteler. Onlar için dünya nimetleri o kadar boldu ama batsın bu dünya dedirtecek kadar kurulu düzen yıkılamamaktadır.

Bizimle oturup batsın bu dünya diyenler dünyayı, insanlığı batıranlar ile kapalı kapılar ardında dizdize, koyun koyuna yaşamaktalar. Bunu yaparken insanların duygularını, inançlarını kullanmaktan asla çekinmemekteler.

Sorun birazda insanların kanında olsa gerek bugün sıkıntı yaşamakta olan birini düzeni yık bitsin bu çile yeter gayri diye kendimize temsilci lider yapsak o da kapının önünde ayrı ardında ayrı konuşup durur. Ezildiği, açlık, yoksulluk çektiği günleri iki lafa beş paraya unutuverir. Daha da acı ve yoksulluk getirir. Bunu yaparkende gözünün içine baka baka zevk bile alır.

Dünya sana da Bana da herkese yeter sadece paylaşırken adil olmak gerekir. Sana bir bana iki, sana çeyrek bana beş diye saymaya başlarsan gün gelir o çeyrekte uçup gider.

Umarım dünya ve insanlık daha adil daha güzel bir güne uyanır. Savaş kavga entrika açlık yoksulluk son bulur yoksa bunların hesabı ilahi terazide zor verilir.

#Çokayog

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s