#Çokayog

Cumhurbaşkanı Adayım

Son dönemlerde gündemde yoğun olarak tartışılan konu 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kimlerin aday olacağı yada aday gösterileceği meselesidir. Ülke gündemimizde sürekli olarak sıcaklığını koruyan bu mesele öyle görünüyor ki adaylar belli olana kadar devam edecek gibi duruyor.

Cumhurbaşkanlığına aday olmadığımı olmayacağımı öncelikle açıklayayım. Geriye kalanlara başarılar dilerim. Şaka bir tarafa her Türk vatandaşı aday olabilir yada gösterilebilir. Ama bunun belli kriterleri var elbette. Resmi kriterleri sağlayan vatandaşlardan aday olacaklara bende bazı gayrı resmi kriterler  eklemek istiyorum.

Cumhurbaşkanı olacak kişide bulunması gereken #Çokayog yani @ismaillfirdevsoglu olarak olmasını istediğim özellikler şunlardır. Ki bunları eminim istemeyende yoktur.

Cumhurbaşkanı olacak olan ve seçilen kişi kesinlikle Adaletli, liyakatı gözeten, Asil Türk milletini asla göz ardı etmeyen, kendisi veya çevresinin değil Milletin kesesini düşünen, makam sevdası olmayan, biri olmalıdır. Kesinlikle daha önceki yaşantısı dürüst, namuslu, şaibesiz biri olmalıdır.

Kimin aday olacağından veya secileceginden daha önemli olan bir husus daha var ki. Bunu daha önceden Erken Seçim başlıklı yazımda belirtmiştim. Seçim kesinlikle Cumhuriyetimizin  kuruluşunun 100. Yılı gelmeden yapılmalıdır.

#Çokayog

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s