#Çokayog

Ey Türk!

Uzun süredir yaptığım okumalardan ve edindiğim bilgiler dağarcığında kendime hep şunu sordum. Bunca millet var dünyada sadece biz Türkler aynı soydan gelip 7 ayrı bağımsız devlet olarak yaşamaktayız. Bir ingilizin ülkesi sadece ingiltere, fransız ise Fransa… ama biz Türklerde ise Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan ve KKTC…

Bağımsız olmayanları ilk başlıkta saymadım bile. Neden bunca bölünme neden bu ayrılık. Farklı farkli ülkelere ayrılıp ne gerçektir elimize ayrılıp küçük kalmaktan gayrı.

Türk Milleti susuz kalmış toprak misali ayrı ayrı ülkelere ayrılmıştır. Aslında tek bir devlet olarak teşkilâtlanabilecekken ayrı ayrı milletmişiz gibi hareket edilmektedir. Bu ayrılık hali aramızda ki bağı aynı soydan gelmenin verdiği ortak kültür tarihi birlikteliği gittikçe bozmaktadır. Biraz daha zaman geçtikçe artık birbirinden farkli milletler gibi olacağız.

Benim küçük aklımın aldığı kadarıyla Türk Devletleri bir araya gelmeli ortak bir akilla tek devlet olmanın yollarını aramalıdır. Ben Türkiye de yasayan bir Türk Evladi olarak Kazakistan coğrafyasında yani Kazakistan ülkesinde yaşatan Türk kardeşimle aynı dille konuşup anlaşabilmeliyim.

Arındırılmış bir Türk Dili yeniden hayata döndürülmeli hatta Göktürk Alfabesi yeniden kullanılmalıdır. Bu bizim kökümüz olan atalarımızın harfleridir.

Hemen ortaya atılıp ben dedemin mezar taşını oluşamıyorum gafletine düşmeyin dedemize bir Fatiha okusak yeter mezar taşında yazılanı şıp diye okumanın bir anlamı ve sevabı yok. Kaldı ki sadece mezarda yatanın kim olduğu yazılıdır taşlarda.

Son olarak bir Atasözü ile bitirelim.

Birleşip yükselmek, yükselip birleşmekten daha iyidir.

Matematiksel ispatı:  2³+4³=72  (2+4)³=216

#Çokayog

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s