#Çokayog

Kim Haklı ?

Hayatta nefes alıp verdiğimiz sürece binbir türlü insan ile karşılaşmaktayız. Yaşadıkça neler neler görmekteyiz. Şöyle yüksekce bir yere çıkıp insanları tek tek görsek ve onlara hayırdır bunca kötülük niye diye sorsak eminim çoğu kişinin cevabı bile olamaz.

Son zamanlarda Sedat Peker isimli biri öncelikle Youtube Videoları ile sonra Twitter de yaptığı paylaşımlarla izlenme ve takip rekorları kırmıştır. Bu paylaşımlarına öyle şeyler gündeme gelmektedir ki yenilir yutulur cinsten beyanlar iddialar değildir bunlar.

Peker ilk videolarında genel olarak evinde yapılan aramada  haksızlığa uğradığını bunu hak etmediğini ailesinin ve kızlarının  rencide edildiğinden bahsetti. Kızlari için herşeyi göze alacağından bahsetti. Sonrasında İçişleri Bakanını ve birçok kişiyi hedef alarak öyle yenilecek yutulacak derecede olmayan iddialarını sıralamaya başladı.

Sedat Peker on ayrı video paylaşarak bir anda gündemi belirleyen kimse oldu. Fakat ana akım medya haber bültenlerinde yer almadı. Delilleri ile birlilte beyan edilen iddialar hakkında yine adlî mercilerde de herhangi bir girişim olmadı. Oysa söylenen anlatılanlar öyle böyle değildi. Böylesine iddialar bizim gibi sade vatandaşlar hakkında olsaydı muhtemelen şimdi kodesi çoktan boylamıştık.

Bir devlet-hükümet yetkilisinin çıkıp da arkadaş sen ne diyorsun böyle şeyler olamaz demesi gerekirken bir iki kem küm dışında doyurucu bir cevap alanamadı. Peki devletimiz neyi bekliyor acaba. Kulağından tuttuğu gibi getirip bağımsız mahkemeler önünde yeniden iddiaları baştan aşağı sorularak gereği yapılması gerekmez mi ?

Biz iddialar hakkında adli işlemlerin yapılmasını beklerken Sedat Peker’in iddialarının dozu gittikçe artmaktadır.

Eğer bir gün makam mevki sahibi devletlilerin görevleri akıllarına gelirse işlem başlayacağı kesindir. Ama unutulmasın ki, hakimden kaçanın , işlemden imtina eden hakimin, zulm ile abad olmaya çalışanların hesap verme günü gelecektir. Bakalım Yüce Yaradandan kim kaçabilecek, şüphesiz hiç kimse kaçamayacaktır.

Henüz beş yaşını yeni dolduran dünyalar tatlısı bir evladım var. Sedat Pekerin videoları ortalama bir saat olduğundan ben video izlerken bizim evladın saldırılarına maruz kalan benden size son söz olarak suçlu suçunu bilse, haklı olan hakkını savunsa dünya daha güzel olurdu öyle değil mi ??

Her zaman hakkın, haklının yanında olabilmek umuduyla iyi okumalar….

#Çokayif

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s