#Çokayog

Kadın

İnsanoğlu iki cinsiyet üzerine yaratılmıştır. Bunlardan biri erkek biri kadındır.

İlk insan cennette ömür sürmekte iken onca melek ona yoldaşken Allah ilk insan Adem’e bir kadını eş olarak yarattı. Allah burada erkeğe kadın olmadan bir anlamlı varlık olamadığını gösterdi. ilk erkek Adem ve ilk kadın Havva atalarımızın cennetten dünyaya sürgün edilmeleri ile başladı insanlığın yaşamı. Gel zaman git zaman iki kişi ile başlayan hikaye milyarlara dayanmış durumda.

Nerede, ne zaman, nasıl, niçin olursa olsun insan kiminle olduğu daha önemli hale geldi. Her erkeği tamamlayan bir kadın vardı. Erkek tek başına anlamsız iken onu kadın anlamlı bir hale getirdi.

Gelişen zamanla birlikte insanlık kadını el üstünde tuttuğu zaman hep barış refah ve mutluluk kendiliğinden gelmiştir. Ne zaman kadın güçsüz sayılıp ikinci plana atılsa çöküntü kaçınılmaz olmuştur. Hayatın anlamı olan kadını korumalı yuceltmek ve değer verilmelidir. Kadın aşağılanan değil yüceltilen biri olmalıdır.

İslam Peygamber Hazreti Muhammed (sav) “Cennet anaların ayakları altında diyerek” bu hususta kadının yerini tartışma götürmeyecek şekilde net olarak belirlemiştir. Bundan dolayı kim kadına zarar verir, bilsin ki Peygamberin sözünü çiğnemiştir.

Herkes kadına dair güzel sözler söylese de toplum ve insan olarak davranışlar daha önemlidir. Kadının insanlığın yarısı olduğu asla unutmamalıdır. Kadın, sadece yılda bir gün değil her gün özeldir.

Türkücü Neşat Ertaş “Kadınlar insandır, biz insanoğlu.” diyerek kadına saygının nedenini ortaya koymaktadır.

Yazıma, Dünya Kadınlar Gününe özel olarak 8 Mart 2021 tarihinde saat: 08.03’te yayınlanmak üzere son verirken tek dileğim kadına yönelik şiddetin yaşanmayacağı bir gelecek olması.

Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s